Mladić čije je telo pronađeno zakopano sa prostrelnom ranom u prošlosti povezivan sa Alibegom?
Aleksandar Halabrin je bio usko povezan sa osobama dobro poznatim našem podzemlju. Jedan od njih je Nenad Alajbgović zvani Alibeg, nekadašnji vođa Partizanove grupe "Zabranjeni"
Istraga ubistva Aleksandra Halabrina, mladića čije je nago telo u užasnom stanju pronađeno sa ranom od metka u Sopotu posle dva i po meseca potrage, i dalje je u toku, a porodica još čeka nalaze obdukcije. U međuvremenu, saznalo se da je Halabrin u svojoj prošlosti bio povezivan sa Nenadom Alajbegovićem, zvanim Alibeg, nakadašnjim vođom navijačke grupe "Zabranjeni".
Zamršeno klupko jezivog slučaja Aleksandra Halabrina, mladića čiji je nestanak najpre prijavljen 20. marta, da bi njegovo telo 16. maja pronašao pastir u opštini Sopot, u plitkoj rupi u šipražju, polako je počelo da se odmotava...
Porodica i dalje iščekuje rezultate obdukcije, koji će odgonetnuti na koji način je Halabrin tačno preminuo i da li je pre smrti bio mučen.
- Još uvek ništa ne znamo, policija nam kaže da je istraga u toku i da zbog toga ne mogu da nam daju nikakve informacije... Eto, da ga onaj čovek sa psima nije pronašao ko zna da li bismo ikada saznali da je ubijen. Sada nam ne preostaje ništa drugo nego da sačekamo da policija i druge nadležne službe obave svoj posao - kazao je njegov rođak za "Blic".
Prema nezvaničnim informacijama, Aleksandar Halabrin je bio usko povezan sa osobama dobro poznatim našem podzemlju. Jedan od njih je Nenad Alajbgović zvani Alibeg, nekadašnji vođa Partizanove grupe "Zabranjeni".
Naime, kada je Alibeg ranjen krajem januara ove godine u Ulici narodnih heroja na Novom Beogradu, mediji su izveštavali da je u trenutku pucnjave stajao sa prijateljem, a taj prijatelj bio je upravo Aleksandar Halabrin, koji ga je tako ranjenog dovezao do Urgentnog centra.
Međutim, kako je tada bilo reči, Alajbegovićev prijatelj policiji nije želeo da daje bilo kakve informacije o ovoj pucanjvi, a saradnja je izostala i sa Alibegove strane, pošto je kazao da ne zna ko bi želeo da mu naudi jer se nikome nije zamerio.
Kakva je bila priroda odnosa koji su imali Alajbegović i Halabrin nije najjasnije, međutim od samog pronalaska Halabrinovog tela u medijima postoji informacija da je Halabrin bio umešan u nekakve ilegalne poslove sa opasnim ljudima.
Alibeg "nakalemio" više od 60 prijava u dosijeu
Ovo nije prvi put da je pucano na Nenada Alajbegovića. U julu 2010. godine on je čudom ostao nepovređen kada mu je napravljena sačekuša ispred zgrade u kojoj je stanovao, u Ulici narodnih heroja na Novom Beogradu. U njega je tada, dok je izlazio iz zgrade, pucao nepoznati muškarac, ali sva tri ispaljena metka su ga promašila.
Nenad je, inače, dugo bio jedan od vođa Partizanove navijačke grupe "Zabranjeni", koja je već godinama u žestokom sukobu sa suparničkom frakcijom "Alkatraz".
Policajci i stručnjaci iz oblasti bezbednosti su u više navrata isticali da u pozadini navijačkih sukoba nije samo prevlast na tribini, već kontrola narko-tržišta u Beogradu i ostalih kriminalnih poslova, u kojima su "obični" navijači, bliski vođama, praktično njihovi vojnici.
I Nenadov brat Dejan je bio jedan od vođa navijača Partizana, i on je ubijen pre 15 godina.
Alajbegović je dobro poznat našoj policiji, te iza sebe ima 67 krivičnih prijava, a prema pojedinim podacima prvi put je privođen kad je imao samo 12 godina, dok još nije bio krivično odgovoran.
Već sa 16 godina je osuđen prvi put kao maloletnik i poslat je u Vaspitno-popravni dom u Kruševcu. Bio je čak osumnjičen i za ubistvo u Zemunu iz 2009. godine, a već do 2011. u dosijeu je imao 68 krivičnih prijava.
(Telegraf.rs)