Čovek koji se ubio ispred Skupštine prevario je mnogo ljudi i dugo se krio u Beogradu
Pre dve i po godine bio je uhapšen
Vlastimir Š. (42) koji se danas ubio ispred Skupštine navodno je višestruki povratnik u vršenju krivičnih dela naročito u oblasti privrednog kriminala, ali i imovinskih delikata.
Sredinom 2017. godine u zajednickoj akciji MUP i poreske policije je uhapšen zajedno sa javnom izvršiteljkom Svetlanom D. zbog poreske utaje i zloupotrebe službenog položaja.
Kako nezvanično saznaju "Večernje novosti", ona je prebacivala novac na ime fiktivnih pravnih poslova advokatima i firmama, koje su ovi potom podizali u gotovini i predavali Vlastimiru, a on deo novca zadržavao za sebe, a veći deo predavao Svetlani.
Već neko vreme se krio na području grada Beograda zbog toga što je bio u bekstvu zbog dugova koje je imao prema nekim ljudima od kojih je pozajmljivao novac i nije vraćao.
U jednom periodu tokom 2018. godine je bio vlasnik agencije za registraciju i renta kar vozila u Staroj Pazovi te je tokom rada ove agencije prevario veliki broj lica za velike novčane iznose i nakon toga je pobegao iz Stare Pazove.
(Telegraf.rs/Večernje Novosti)