Udarali mladiće pištoljem, pa pucali na njih u Umci: Posle mesec dana uhapšeni osumnjičeni

Napad se dogodio 25. jula u naselju Umka

Foto-ilustracija: Shutterstock

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu uhapsili su D. T. (23) i F. T. (26) zbog postojanja osnova sumnje da su u saizvršilaštvu počinili krivično delo teško ubistvo u pokušaju.

Sumnja se da su oni 25. jula ove godine maskirani i naoružani upali u jedan lokal u Umki, nakon čega su drškom pištolja naneli više udaraca oštećenom U. B. (21), a potom ispalili više hitaca ka njemu i dvojici dvadesetdvogodišnjih mladića.

Tom prilikom U. B. je, usled ispaljenih hitaca, zadobio teške, a dvadesetdvogodišnji mladići lake telesne povrede.

Takođe, policija je pretresom stana oštećenog U. B. i njegovog brata Z. B. (22) pronašla pištolj, nakon čega su uhapšeni zbog sumnje da su počinili krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.

Osumnjičenima D. T. i F. T. je određen pritvor do 30 dana, dok je U. B. i Z. B. određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu.

(Telegraf.rs)