Kontranapad Zorana Marjanovića: Četiri advokata uložila žalbe na podizanje optužnice za Jelenino ubistvo

Marjanović se od 12. jula brani sa slobode, pošto mu je tog dana Apelacioni sud ukinuo pritvor, u kojem je bio 10 meseci

Foto: Telegraf/Facebook/jelena.krsmanovic

Četiri advokata Zorana Marjanovića uložili su žalbe na rešenje kojim je početkom avgusta potvrđena dopunjena optužnica protiv Marjanovića koja ga tereti za svirepo ubistvo supruge Jelene nasipu u Borči 2. aprila 2016. godine.

Portparol Apelacionog suda Mirjana Piljić rekla je za Tanjug da je sud dobio četiri žalbe Marjanovićevih branilaca i da će se o njima odlučivati u narednom periodu.

Zoran Marjanović na rođendan ubijene Jelene sve je iznenadio ovom slikom: Da li izraz lica na selfiju sa groba krije neku tajnu?

Viši sud u Beogradu potvrdio je da je početkom avgusta doneo rešenje kojim je potvrđena optužnica protiv Marjanovića, nakon dopunjene istrage koju je prethodno u martu tužilaštvu naložio taj sud.

Marjanović se od 12. jula brani sa slobode, pošto mu je tog dana Apelacioni sud ukinuo pritvor, u kojem je bio 10 meseci. Apelacioni sud treba da donese konačnu odluku o optužnici protiv Marjanovića.

Viši sud je inače u martu vratio tužilaštvu prvu optužnicu i naložio mu dopunu istrage, tokom koje je ispitana Zoranova i Jelenina šestogodišnja ćerka Jana, a prikupljueni su i drugi dokazi po nalogu suda.

Dopunjena optužnica, koja je potvrđena rešenjem Višeg suda podneta je 26. juna, a njom se Marjanović tereti za isto krivično delo kao i prvom optužnicom - teško ubistvo za koje je zaprećena kazna od 10 do 40 godina zatvora.

Prema optužnici, Marjanović je sa sada pokojnom suprugom i maloletnom ćerkom Janom 2. aprila 2016. godine oko 17 sati dovezao na nasip u Borči. Jelena je otišla da trči, a on je ostao sa ćerkom.

Međutim, iskoristivši Jelenino poverenje Zoran ju je namamio da se spuste u podnožje nasipa na kanalu, dok je dete ostalo na nasipu, navodi se u optužnici. Kada su se spustili do kanala Zoran je Jelenu najpre ubo oštrim predmetom u glavu i u desni lakat, nakon čega je Jelena počela da beži travnatom površinom. Tada je, prema optužnici, izgubila patiku i mobilni telefon kao i gumicu kojom joj je bila vezana kosa.

Međutim, Marjanović ju je sustigao, strgao joj je gornji deo trenerke, a potom opet zadao više udaraca u glavu, nanevši joj višetruke prelome lobanje, nakon čega ju je potopio u kanal. Pre smrti Jelena je udahnula vodu iz kanala.

Ubistvo Jelene Marjanović medijski je najpraćeniji slučaj crne hronike u Srbiji već gotovo dve godine. Njen suprug je uhapšen 15. septembra 2017. godine, gotovo godinu i po dana od ubistva. On je i pre toga bio privođen ali je nakon ispitivanja u policiji i na poligrafu puštan zbog nedostatka dokaza.

Na saslušanju u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu, Marjanović je negirao da je ubio suprugu i ponovio sve što je i ranije govorio na saslušanjima u policiji.

Pre hapšenja je u više navrata u medijima govorio o ubistvu, učestvovao je u jednom televizijskom rijaliti programu i generalno je svojim istupima skretao pažnju "žute štampe".

VIDEO: Advokat Zorana Marjanovića: Protiv nevinih ljudi ne može se voditi krivični postupak

(Telegraf.rs/Tanjug)