Optužnica protiv Nebojše Čovića po treći put vraćena na dopunu

Detalji optužnice nisu saopšteni javnosti, ali je Tužilaštvo za organizovani kriminal u avgustu 2014. godine saopštilo da pokreće istragu protiv Čovića

Apelacioni sud u Beogradu ukinuo je rešenje Specijalnog suda kojim je bila potvrđena optužnica protiv nekadašnjeg šefa Koordinacionog centra za Kosovo i Metohiju Nebojše Čovića i još šest osoba.

Optužnica je bila potvrđena u vezi sa otkupom i izgradnjom nekretnina na Kosovu, a Apelacioni sud je naložio da se u tom slučaju dopuni istraga.

To znači da će optužnica po treći put biti vraćena tužilaštvu za organizovani kriminal, pošto ju je pre potvrđivanja u januaru ove godine, Specjalni sud već dva puta vraćao na dopunu istrage.

Ponovo je podignuta optužnica protiv Nebojše Čovića i još 6 osoba: Terete se da su pribavili 10 miliona evra nezakonito

Portparol Apelacionog suda Mirajan Piljić rekla je Tanjugu da je taj sud ukinuo prvostepeno rešenje o potvđivanju optužnice od 9. januara i spise predmeta vratio Specijalnom sudu, kome je naložio da naredi "dopunu istrage kako bi se pribavili svi dokazi o činjenicama koje su premet dokazivanja".

Prvi put optužnicu protiv Čovića i ostalih tužilaštvo je sudu dostavilo na potvrđivanje 15. januara 2016. godine, drugi put u januaru 2017. i treći put krajem prošle godine.

Detalji optužnice nisu saopšteni javnosti, ali je Tužilaštvo za organizovani kriminal u avgustu 2014. godine saopštilo da pokreće istragu protiv Čovića i ostalih zbog sumnje da su od januara 2003. godine do sredine septembra 2005. godine izvršili krivična dela zloupotreba službenog položaja, zloupotreba odgovornog lica i primanje mita, a u vezi posla otkupa i izgradnje nekretnina na KiM.

Optužnicom su obuhvaćeni Čović, bivša sekretarka Koordinacionog centra Anđelka Radenković, bivši načelnik Kosovskomitrovačkog okruga Dragan Kalaba i vlasnik privatnih firmi Komgrap gradnja, Daki i Masters.

Oni su, kako je tada saopšteno iz tužilaštva, osumnjičeni za pribavljanje protivpravne imovinske koristi u iznosu od oko 10 miliona evra.

Tužilaštvo sumnja da su u poslu otkupa nekretnina u Severnoj Kosovskoj Mitrovici, Čović, Radenković i Kalaba, u prethodnom dogovoru sa vlasnicima privatnih firmi omogućili da se na osnovu fiktivne dokumentacije izvrše nezakonita plaćanja.

VIDEO: Hapšenje zbog korupcije

(Telegraf.rs/Tanjug)