Dve kovid ambulante u Beogradu od sutra će raditi tokom cele noći
Pored Klinike za infektivne i tropske bolesti KCS, trijaža se nakon pregleda u domu zdravlja obavlja i u KBC Bežanijska kosa
Ministarstvo zdravlja danas je još jednom apelovalo na sve građane, koji imaju potrebu da se pregledaju zbog sumnje na Covid 19, da koriste kapacitete kovid ambulanti pri domovima zdravlja, kako bi se rasteretio rad zaposlenih u trijažnim ambulantama Klinike za infektivne i tropske bolesti KCS.
Oni podsećaju sve pacijente da je potrebno prvo da odu u kovid ambulantu svog doma zdravlja, tamo da obave RTG pregled, bris grla, krvnu sliku i brzi test i tek nakon toga, ukoliko ordinirajući lekar proceni da je potrebno, oni se upućuju u trijažnu ambulantu na sledećem nivou zdravstvene zaštite.
Pored Klinike za infektivne i tropske bolesti KCS, trijaža se nakon pregleda u domu zdravlja obavlja i u KBC Bežanijska kosa.
Radno vreme kovid ambulanti pri domobima zdravlja je od 7 do 20 sati radnim danima, a vikendom od 8 do 18.
Od sutra počinju da rade i dve ambulante tokom cele noći: one se nalaze na adresama Čarli Čaplina 18 Palilula i Cara Dušana 176, Zemun.
(Telegraf.rs)