U PATROLI SA BG "BEJVOČERIMA": Spasavanje života kao svakodnevni posao! (FOTO) (VIDEO)
Spasioci sa Ade Ciganlije pokušali su da nam objasne kakav je osećaj spasiti život drugom čoveku. Ako njih pitate, najbolji dan je onaj kada se "motorola" ne oglasi nijednom
Njihov posao je spasavanje života! Biti spasilac na Adi Ciganliji je zanimljivo, a ponekad i rizično zanimanje. Zahteva hrabrost, ali pre svega koncentraciju i prisebnost. Iako su spasili više desetina života, spasioci sa "beogradskog mora" saglasni su u tome da je najbolji dan onaj kada se "motorola" uopšte ne oglašava.
Pred kamere Telegrafa stali su koordinator spasilaca Nenad Milinković i jedna od dve dame u ovoj ekipi Tijana Vrbljanac.
Tijanina smena počinje u 10 časova ujutru. Iako je žena u "muškom poslu", nije joj teško da radi sve što rade i njene kolege. Spasilac je postala iz ljubavi prema sportu i u svom poslu uživa. Iako je svaki spasen život doživljaj "za sebe", Tijana ipak više voli kad ne mora da interveniše.
Dok reporteri Telegrafa sa njom patroliraju po Savskom jezeru, Tijana ističe da spasioci najčešće reaguju zbog nepoštovanja propisa kupača.
Ipak, kada kupače savladaju voda i strah, spasioci u najkraćem roku pristižu u pomoć, obučeni za reakcije u najtežim okolnostima. Oni svoje živote stavljaju na kocku kako bi spasili vaš... Tato, poštujte njihove instrukcije!
Iako je spasavanje života i za njega poseban osećaj, koordinator spasilačke službe Nenad Milinković kaže za naš portal da je najbolji dan onaj kada se "motorola" uopšte ne oglašava.
Novom odlukom gradskih vlasti, kupanje na Adi dozvoljeno je do 20 časova. "Beogradsko more" pruža vam mnogo mogućnosti za zabavu i odličan provod, ali ipak je važno da, radi svoje bezbednosti, poštujete pravila i uživate bez rizika po život. Onda ni spasioci neće morati da intervenišu.
(Milica Stojanović / Foto: Marko Todorović)