Gde sve u Beogradu treba da se ZABRANI GOLOTINJA, a ima je?
Pozivamo vas da sa nama podelite vaš stav na ovu temu, kao i da nam ostavite komentar o tome da li biste vi uveli zabranu golotinje u Beogradu, gde tačno i zašto
Turistkinja koja se "obučena" u tange prošetala Stradunom, naterala je gradonačelnika Dubrovnika da zabrani golotinju u starom jezgru grada, a identičnu odluku najavili su i zvaničnici Splita!
Ako šetate Dubrovnikom u ovoj odeći, platićete OZBILJNO VELIKU kaznu!
Propisane novčane kazne za one koji se kreću bez odeće, dela odeće ili u kupćem kostimu, u prvom slučaju iznose od 2.500 kuna, odnosno nešto više od 330 evra, ili 130 evra u slučaju da se plati na licu mestu. U istorijskom delu Splita, nepoštovanje komunalnog reda kažnjavaće se sa 1.000 kuna, što je 130 evra, odnosno 66 evra ako se plati odmah.
Nova dešavanja u komšiluku prosto su nas navela na razmišljanje o tome na kojim bi lokacijama u Beogradu moglo da važi isto pravilo, izuzev državnih i gradskih institucija gde se određeni kodeks oblačenja već podrazumeva (mada ne uvek i primenjuje).
Kalemegdan je svakako prvi na spisku, ali šta je sa glavnom šetačkom zonom - Knez Mihailovom ulicom - da li bi i ona, po vama, mogla da postane zabranjena zona za razgolićene šetače? Ili možda mesta ispred zvaničnih državnih institucija?
Takođe, u letnjim sparnim danima često se događa da u gradski javni prevoz ušeta muškarac odeven samo u majicu na bretele, ali i na stadion, u prodavnicu, tržni centar, kafić ili fast fud.
Pored toga, milion puta bili smo svedoci oskudnog, neadekvatnog (čitaj:minimalnog) oblačenja starleta, pevačica i drugih javnih ličnosti u pohodu na pozorište, u muzej, galeriju ili neku od gradskih koncertnih sala...
Pozivamo vas da sa nama podelite vaš stav na ovu temu, kao i da nam ostavite komentar o tome da li biste vi uveli zabranu golotinje u Beogradu, gde tačno i zašto.
(Telegraf.rs)