BEOGRAD je bezbedan, građani treba samo da slušaju POLICIJU!

Govoreći o razvoju prigradskih opština, Vesić je istakao da ova gradska vlast želi ravnomerno da razvija Beograd, jer su poslednjih godina prigradska naselja bila zapostavljena

Gradski menadžer Goran Vesić izjavio je da je Beograd bezbedan grad, da građani samo treba da slušaju uputstva policije, Grada Beograda i bezbednosnih službi i ne treba da menjaju ustaljeni način života.

Ovo je jedini način da se sve OPŠTINE u Beogradu RAVNOMERNO razvijaju! (FOTO)

- Ako se život u gradu odvija normalno, to ne znači da naše službe ne rade svoj posao onako kako treba i zato nema potrebe da se menja ustaljeni način života - rekao je gradski menadžer gostujući na RTV Studio B.

On je odgovarajući na pitanje gledalaca o silasku grada na reke istakao da je "Beograd na vodi" samo deo projekta silaska na reke i da je ova gradska vlast potpuno promenila način na koji se razvija Beograd.

- Beograd se decenijama unazad širio prema periferiji, a veoma je važno da naš grad ima oko 200 kilometara skoro potpuno neiskorišćenih obala. To je blago koje nijedan grad na svetu ne bi propustio da koristi - rekao je Vesić.

- Preko puta "Beograda na vodi" postoji Blok 18, takođe projekat na samoj reci, Makiško polje smo aktivirali kao projekat na Savi, čitav jedan deo od Pupinovog do Pančevačkog mosta je mesto za "treći Beograd", koji takođe mora da počne da se koristi, a i od Luke "Beograd" do završetka Ade Huje postoji ogroman prostor koji ćemo koristiti za nove projekte - precizirao je menadžer.

Govoreći o razvoju prigradskih opština, Vesić je istakao da ova gradska vlast želi ravnomerno da razvija Beograd jer su poslednjih godina prigradska naselja bila zapostavljena.

- Beograd je grad velikih kontrasta, u centru su savremene škole sa interaktivnim tablama, a na periferiji škole imaju poljske toalete, dok trećina grada nema kanalizaciju. Mi više sredstava ulažemo u prigradske opštine kako bi nadoknadile zaostatak jer građani treba da imaju jednake uslove za život i u centru i u gradu - rekao je gradski menadžer.

Vesić je objasnio da veliku pažnju poklanja komunikaciji sa građanima, a u poslednjih pet meseci bio je na 70 tribina na kojima je slušao probleme građana i pokušao da ih reši izlazeći na teren.

Prema njegovim rečima, tender za obnovu Osnovne škole "Dragojlo Dudić" u Malom Mokrom Lugu je u toku i trebalo bi da bude završen do sredine decembra, a rok za završetak obnove je devet meseci.

- To znači, ako uvedemo izvođača u posao do kraja godine, škola treba da bude završena do septembra, za šta će grad uložiti 130 miliona dinara. Takođe, u toku je i tender za izgradnju zdravstvene stanice u Malom Mokrom Lugu, očekujemo da uvedemo izvođača do kraja godine, za šta smo obezbedili 100 miliona dinara. Zdravstvena stanica će imati 800 kvadrata prostora, a za nju je rok za završetak radova deset meseci - najavio je gradski menadžer.

Grad dosta ulaže u Barajevo, pa će tako u vodovod u Beljini biti uloženo 200 miliona dinara, radi se magistralni vodovod, a gradski vodovod će dati cevi za sekundarne priključke.

Govoreći o radovima u Ulici Vuka Karadžića, on je naglasio da oni idu po planu i da će biti završeni 12. decembra.

- U sledećoj godini nastavljamo radove u Ulici cara Lazara, a taj deo grada na Obilićevom vencu biće potpuno pretvoren u pešačku zonu, a u garažu "Obilićev venac" će se ulaziti iz Ulice maršala Birjuzova. Ovo što radimo u Vuka Karadžića samo je prva faza pretvaranja centra grada u pešačku zonu. U narednih četiri do pet godina, kao što smo i obećali, centar grada između Trga republike, Ulice Tadeuša Košćuška, Braće Jugovića i Zelenog venca biće pešačka zona – rekao je Vesić i dodao da će na taj način centar grada ponovo oživeti.

(Telegraf.rs / Beoinfo)