Završen sastanak SB UN o Siriji

Sastanak stalnih članica Saveta bezbednosti UN o Siriji završen je brzo i bez naznaka napretka ili dogovora o krizi u Siriji

Predstavnici pet zemalja - stalnih članica Saveta bezbednosti UN sastali su se na inicijativu Rusije da bi raspravljali o situaciji u Siriji, javio je Itar-Tass. Sastanak je završen brzo i bez naznaka napretka ili dogovora o krizi u Siriji, javio je Asošijeted pres.

Američka agencija navodi da je stalni predstavnik Velike Britanije u SB UN Mark Lajal Grant "izgledao namrgođeno" dok je prolazio pored novinara, rekavši samo - "bez komentara".

Ni drugi ambasadori nisu se obraćali novinarima, navodi AP. Ruskoj agenciji Itar-Tas s u stalnom predstavništvu Rusije pri UN kratko je rečeno da je "sastanak završen", bez navođenja pojedinosti.

Rusija se čvrsto protivi takvoj akciji, navodeći da ne postoje dokazi da je sirijski režim odgovoran za napad, što tvrde SAD i njeni saveznici, dodaje američka agencija.

 

"Petorka" se već sastajala u sredu radi razmatranja britanskog nacrta rezolucije, koja omogućava donošenje" neophodnih mera za zaštitu civila" u Siriji. Analitičari smatraju, navodi ruska agencija, da se iza te formulacije krije plan zemalja Zapada da nanese raketne udare na Siriju.

Britanski premijer Dejvid Kameron rekao je da London neće insistirati na vojnoj operaciji protiv Sirije ukoliko se protiv nje izjasni "većina članica SB UN", podseća Itar-Tass.

(Telegraf.rs / Tanjug)