DODIK: Neka NATO kaže pravu istinu o Markalama

Milorad Dodik izjavio je da je norveški profesor Ola Tunandera sa Instituta za mirovne studije u Oslu, tvrdio da je NATO znao da su za bombardovanje pijace Markale odgovorne snage Alije Izetbegovića

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik kaže da je krajnje vreme da NATO javnosti predoči istinu o događajima na Markalama, a ne "istinu kreiranu za potrebe određenih političkih centara moći".

- To je potrebno, pre svega, zato što je taj bolan zločin na Markalama, koji je nerasvetljen, a pripisan Srbima, bio povod za NATO bombardovanje RS, kao i sankcije prema RS, što nam je nanelo ogromnu štetu i nesagledive posledice, istakao je predsednik RS Milorad Dodik, a prenose mediji u BiH.

On je podsetio da je sarajevska zvanična verzija Markala, koja nije proizvod istrage rađene na bazi opšteprihvaćenih standarda, itekako uticala na negativnu sliku o Srbima i RS, na stvaranje iskrivljene slike o karakteru rata u BiH i drakonske presude Srbima koji su okarakterisani kao zločinci za mnoga dela za koja nisu odgovorni.

(Telegraf.rs / Izvor: RTS )