KARIĆ: Ne vraćam se u voljenu Srbiju!
Biznismen poručuje da ga štite rezolucije Evropskog parlamenta i da će istraga protiv njega i njemu sličnih u Srbiji morati da bude obustavljena
Biznismen Bogoljub Karić poručuje da nema nameru da se vraća u Srbiju i da zato nema potrebe ni za kakvim tajnim dogovorima o tome, ali i da ga štite rezolucije Evropskog parlamenta i da će istraga protiv njega i njemu sličnih u Srbiji morati da bude obustavljena.
Karić u ekskluzivnom intervjuu za Tanjug kaže da je politička žrtva bivše vlasti, da je svoje firme gradio iz temelja, ali da je na kraju u Srbiji opljačkan. Bivši vlasnik Mobtela otkriva da je zadovoljan radom svoje građevinske firme u Moskvi i da ga Interpolova poternica, koju je Srbija raspisala 2006. godine kada je otišao iz zemlje, ne ometa da putuje u bilo koju državu na svetu, osim u "voljenu Srbiju".
Objašnjava, naime, da Interpol ne blokira, niti ugrožava ličnosti koje su motivisane na rasnoj, verskoj i politickoj osnovi i da zapravo taj član o zloupotrebi službenog položaja u privatnoj kompaniji, za šta se on tereti, Evropa naziva “članom za reketiranje poslovnih ljudi”.
Upitan da li ima istine u medijskim napisima da su njegov povratak u Srbiju dogovorili predsednik Tomislav Nikolić i patrijarh Irinej, Karić, inače rođeni Pećanac, kaže da za tajnim dogovorima nema potrebe.
- Svima je jasno da je montiran politički proces pokrenula bivša vlast koju sam u kampanji za tri nedelje pomoću "Bogoljubove salate" bacio na kolena. Bili su u potpunom šoku. Odmah nakon tih događaja, javljeno mi je da će šef BIA uraditi sve da me više nema. Možete zamisliti šta to znači za političare koji večno govore o zapošljavanju stotine hiljada ljudi, a Srbiju su doveli do stečaja - kaže Karić.
- Dve milijarde evra dobila je Srbija od prodaje Mobtela, dok čitav iznos privatizacije srpskih kompanija iznosi oko dve milijarde evra. Na moj zahtev stručnjaci Evropske Komisije su posle proučavanja hiljade stranica svrstali Mobtel u proveru zbog zloupotreba tadašnje korupcionaške vlasti. U svojim rezolucijama od 2012. i 2013. kao i usvojena izmena zakona, clan 359 EU, jasno je ukazala da ne može biti prekvalifikovana optužnica za odgovorno lice ili vlasnika kompanije - naveo je Karić.
(Telegraf.rs / Tanjug)