Slovenac na čelu avio-snaga NATO
0
2
Slovenac general-pukovnik Frank Gorenc na predlog američkog predsednika Baraka Obame trealo bi da bude postavljen za novog komandanta američkih avionskih snaga u Evropi i Africi
Američki predsednik Barak Obama predložio je za komandanta avionskih snaga NATO-a, Slovenca general-pukovnika Franka Gorenca.
Preporučujemo
SLOVENIJA: Gej paradu podržali Pahor i Janković
NIJE BILO TUČE: Održan Prajd u Zagrebu! (FOTO)
Gorenc bi postao novi komandanta američkih avionskih snaga u Evropi i Africi, i time bi automatski bio i komandant avionskih snaga NATO-a, prenose slovenački mediji.
Kad dobije potvrdu Senata i zauzme položaj u Ramštajnu u Nemačkoj, Gorenc će se naći blizu svoje stare domovine, jer je rođen 1957. godine u Ljubljani.
Kako iz Gorenčeve službene biografije prenose slovenački mediji, porodica Gorenc emigrirala je 1961. godine u SAD.
(Telegraf.rs / Tanjug)