Potrebno prilagoditi propise o lečenju u inostranstvu
Predstavnici Ministarstva zdravlja i Kancelarije zaštitnika građana ocenili su danas da treba prilagoditi propise o slanju osiguranika, a posebno dece, na lečenje u inostranstvo
Predstavnici Ministarstva zdravlja Srbije i Kancelarije zaštitnika građana ocenili su danas da treba prilagoditi propise o slanju osiguranika, a posebno dece, na lečenje u inostranstvo.
Kako je saopštilo to ministarstvo, potrebno je pomoći najhitnijim slučajevima u skladu s finansijskim mogućnostima Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje i društva u celini.
- Pravnim aktima će se uređivati i pitanje ustanova u koje će se pacijenti upućivati, i to na osnovu zaključivanja ugovora sa inostranim zdravstvenim ustanovama radi obezbeđivanja neophodne zdravstvene zaštite pod povoljnijim uslovima - piše u saopštenju.
Na sastanku su bili ministarka zdravlja Slavica Đukić Dejanović, direktor Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje Momčilo Babić, predsednik Odbora Skupštine Srbije za zdravstvo Dušan Milisavljević i direktorka Agencije za borbu protiv korupcije Tatjana Babić.
Najavljeno je da će Ministarstvo zdravlja Srbije preduzeti mere za unapređenje rada zdravstvenih ustanova u oblasti transplantacije organa i razviti međunarodnu saradnju.
U Srbiji je nedavno bilo nekoliko akcija prikupljanja novca za lečenje dece i drugih u bolnicama u inostranstvu u slučajevima kada domaće zdravstvo nije moglo da im pomogne.
(Telegraf.rs / Beta)