ČAPLIN: Rusija će ponovo imati cara!
4
Jedan od najuticajnijih saradnika patrijarha moskovskog Kirila kaže da o tome treba da odluči društvo i da bi veštačko uvođenje monarhije moglo da ima negativne posledice. Crkveni dokumenti, kazao je, govore o "duhovnom uzrastanju društva" koje bi omogućilo da se pređe na "religijski ukorenjen oblik vladavine"
Jedan od najuticajnijih saradnika patrijarha moskovskog Kirila, rukovodilac odeljenja patrijaršije za odnose između crkve i društva i države, protojerej Vsevolod Čaplin, izjavio je da ne isključuje mogućnost da Rusija ponovo postane monarhija.
Kako je javila Verska informativna agencija (VIA), Čaplin kaže da o tome treba da odluči društvo i da bi veštačko uvođenje monarhije moglo da ima negativne posledice.
Čaplin napominje i da među vernicima ima zagovornika monarhije.
Crkveni dokumenti, kazao je, govore o "duhovnom uzrastanju društva" koje bi omogućilo da se pređe na "religijski ukorenjen oblik vladavine".
(Telegraf.rs / Tanjug)