MILIJARDERI: Potomci Gebelsovog posinka među najbogatijima u Nemačkoj!

Potomci čuvenog Jozefa se danas ne eksponiraju medijski, u njihovom vlasništvu su deonice čuvenog "BMW"-a, a svoje bogatstvo broje milijardama i žive mirnim životima

Svima je poznata tragična priča o tome kako su umrla deca bračnog para Gebels - u zadnjim danima Drugog svetskog rata, u Hitlerovom berlinskom bunkeru, dok su u glavni grad Nemačke ulazile snage Crvene armije, Magda Gebels je otrovala šestero dece  Helgu, Hildegarda, Helmuta, Holdina, Hedviga i Hajdruna cijanidom, a onda su se ona i suprug Jozef, nacistički ministar propagande, zajedno ubili.

Ono što javnosti nije poznato je da je Magde pre ministra bila u braku sa bogatim industrijalcem sa kojim ima sina čiji potomci, po saznanju medijske kuće "Blumberg", danas poseduju milijarde evra.

Reč je o jednom od najstrašnijih primera nacističkog fanatizma - koji je ponudio previše takvih primera – u kom ljubav prema sopstvenoj deci nije značila ništa u poređenju sa ljubavlju prema Adolfu Hitleru i umirućem Trećem rajhu.

Magda Gebels je, dakle, pre braka sa Jozefom bila u braku s Ginterom Kvantom, kog je upoznala sa 17. godina. Kvant je bio bogati industrijalac i investitor, jedan od vlasnika kompanije "Varta", a imao je i akcije u kompaniji "BMW" i "Daimler Benzu". Sa Kvantom je Magda 1922. godine dobila prvog sina Haralda, ali njihov brak se završio razvodom 1929. godine. Magda se udala za Gebelsa dve godine kasnije, a u međuvremenu je postala bliska prijateljica Adolfa Hitlera i vatreni nacista, što će oboje ostati do svoje smrti.

Jedini koji je preživio sve to bio je Harald Kvant, Magdin sin iz prvog braka i posinak Jozefa Gebelsa, koji je na kraju Drugog svetskog rata zarobljen u Libiji. Tada je Harald (23) bio oficir "Luftvafea", i u zarobljeništvu je čuo sve o ubistvu braće i sestara, kao i samoubistvu majke, a uskoro je dobio i kratku, rukom napisanu poruku koju mu je majka ostavila.

- Moj dragi sine, već šest dana smo u Firerovom bunkeru, tata, tvoja braća i sestre i ja. Odlučili smo našim nacional-socijalističkim životima da damo jedini moguć častan kraj. Haralde, dragi sine, želim još jednom da ti kažem šta sam naučila u životu: budi lojalan! Lojalan sebi, lojalan narodu i lojalan svojoj zemlji - stajalo je u Magdinom pismu.

Harald Kvant je 1947. godine pušten iz zarobljeništva, a sedam godina kasnije sa svojim polubratom Herbertom nasledio je industrijsko carstvo svog oca Gintera, koji se još više obogatio proizodeći rakete za Treći rajh, kao i oružje "mauzer". Braća Harald i Herbert su preminula pre nekoliko decenija, ali njihovo nasledstvo je i te kako preživelo i značajno se uvećalo, pa su tako njihovi živi potomci među najbogatijim ljudima u Nemačkoj.

Herbertova udovica Džoana Kvant (86) i njihova deca Suzan Klaten i Stefan Kvant i danas su među najvećim deoničarima kompanije "BMW" i milijarderi su. Ista sudbina "snašla je" i decu Gebelsovog posinka Haralda, odnosno njegove četiri ćerke Katarinu Geler Her (61), Gabrijelu Kvant ( 60), Aneta-Angeliku Mej Tis (58) i Kolen Betinu Rozenblat Mo, koje su nakon smrti svoje majke Inge 1976. godine nasledile 1,5 milijardi tadašnjih nemačkih maraka.

Sestre Kvant su taj novac pametno investirale kroz kompaniju nazvanu po njihovom ocu "Harald Kvant Holding" i uvek su se držale dalje od očiju javnosti.

Danas se njihovo bogatstvo procenjuje na najmanje šest milijardi dolara, a za medijsku kuću "Blumberg", koja je objavila priču o njihovom porodičnom bogatsvu, kao i o poreklu, očekivano su odbile da daju bilo kakve izjave.

(M. R. / Izvor: Tportal.hr / Foto: Wikipedia)