NOVI INCIDENT U MITROVICI: Srbi blokiraju izgradnju kuća Albancima!
U kuće treba da se usele Albanci koji nikada nisu tu živeli i nije poznato ko je izdao dozvolu za njihovu gradnju, tvrde meštani
Nekoliko stotina Srba okupilo se u naselju Brđani, u severnom delu Kosovske Mitrovice, kako bi sprečili grupe Albanaca da u tom delu naselja izgrade kuće.
U te kuće, kako tvrde meštani, treba da se usele Albanci koji nikada nisu živeli tu i nije poznato ko je izdao dozvolu za gradnju tih kuća.
Sa okupljenim Srbima bio je i predsednik opštine Kosovska Mitrovica Krstimir Pantić koji je rekao da je to još jedna provokacija albanskih vlasti kako bi se Kosovska Mitrovica destabilizovala i izazvali sukobi.
- Cilj albanskih vlasti je da nasilno nasele Albance koji nikada nisu živeli u Kosovskoj Mitrovici i na taj način promene etničku strukturu severnog dela grada. Isti plan imali su i u selu Suvi Do gde su planirali da podele 138 opštinskih placeva za izgradnju stanova i kuća Albancima iz dreničkog i srbičkog kraja – rekao je Pantić.
Posle jednosatnog protesta i odustajanja od zakazanog početka radova na obnovi kuća, Srbi su se razišli.
U naselju Brđani ima oko 150 kuća u kojima živi oko 2.000 Srba. Tu živi i oko 600 dece koja idu u osnovnu školu.
(D. Z. / Beta)