OKONČANA VIŠEČASOVNA DRAMA U ITALIJI: Ugašena buktinja na trajektu u Palermu, putnici na bezbednom
U operaciju gašenja požara uključeni su karabinjeri i lokalna policija
Na trajektu "Snav Toskana", koji je usidren u luci grada Palermo na Siciliji, izbio je požar, javlja Ansa. Vatrogasci su uspeli da ugase požar na trajektu posle nekoliko sati, a svi putnici su napustili trajekt.
Ansa navodi da je su sada na trajektu samo članovi osoblja i vatrogasci. Italijanska agencija je prethodno prenela navode kapetana broda da je 113 putnika i 75 članova posade bilo za vreme požara okupljeno na mestima predviđenim za vanredne situacije i da niko nije povređen.
Kapetan je javio da je situacija "pod kontrolom". Ansa je objavila da je požar izbio kada je plovilo bilo na milju od obale i da je potom trajekt izveo manevar kako bi ušao u luku.
Italijanska agencija ranije je navela da je trajekt usidren u luci, ali je u međuvremenu objavila da je požar izbio kada je plovilo bilo na milju od obale i da u ovim trenucima trajekt izvodi manevar kako bi ušao u luku.
U operaciju gašenja požara, pored vatrogasaca, bili su uključeni i karabinjeri i lokalna policija.
(Telegraf.rs/Tanjug)