Nesrećne godine igara na sreću: Poslovanje opalo za 30%
Koliko je "teško" tržište igara na sreću u Srbiji može se naslutiti samo na osnovu podataka koliko državna kasa inkasira od njih
Pad poslovanja uslovljen krizom koja je još 2008. godine pogodila Srbiju, pored trgovina, nije zaobišao ni organizatore igara na sreću - kladionice, kazina...Iako se čini da baš zbog nemaštine njihov posao cveta, direktor Udruženja priređivača igara na sreću Rade Karan kaže da je njihov obim poslovanja opao za 25 do 30 odsto.
UBIĆE NAS KOCKA, DROGA I RAKIJA: Povećava se broj zavisnika u Srbiji!
- Taj pad se još nije povratio - kaže Rade Karan.
Bez obzira na to, tržište igara na sreću nimalo nije "lako", odnosno u okviru njega u Srbiji se okrenu basnoslovne sume. Koliko je ono teško može se naslutiti samo na osnovu podataka koliko državna kasa inkasira od njih.
- Direktan godišnji prihod Srbije od igara na sreću, bez poreza odnosno indirektnih troškova, iznosi oko 50 miliona evra - navodi Karan i dodaje:
- Iako je pad obima poslovanja evidentan u poslednjih pet godina, obaveze naših kompanija, članica našeg udruženja, iz godine u godinu rastu. Tako smo ukupno u 2016. godini na ime poreza i doprinosa na plate, poreza, taksi i naknade priređivanja igara na sreću, PDV-a, lokalnih komunalnih taksi i ostalih poreskih davanja u državni i budžet lokalnih samoprava uplatili oko 20 miliona evra.
(Lj. R.)