Kad radnici na trafici idu u toalet? Odgovor na ovo pitanje je užasan

Kada žele da ode u toalet, radnici u trafici moraju da nađu zamenu, dok odu do najbližeg ugostiteljskog objekta ili da zatvore radnju, što je u ovim uslovima nemoguće

Nedostatak toaleta u trafikama veliki je problem za zaposlene u tim objektima. Ovim pitanjem ne bavi se niko od nadležnih organa, a posao radnika u trafici je jedan od najmanje plaćenih. Uslovi rada u objektima otežavaju dodatno vreme koje zaposleni u njima provode.

ISPOVEST ŽENE KOJA RADI NAJTEŽI POSAO U SRBIJI: Toalet i vodu nemamo, plata 22 hiljade, kad me kradu, ja sve plaćam

Kada žele da ode u toalet, radnici u trafici moraju da nađu zamenu, dok odu do najbližeg ugostiteljskog objekta. Takođe ne mogu da zatvore radnju, jer to iziskuje puno vremena, napolju stoje frižideri i stvari koje mogu da budu ukradene ako ih niko ne nadgleda, a unošenje unutra bi iziskivalo puno vremena.

Vreme za topli obrok koriste kada nema mušterija.

- Nema uslova da se zatvori kiosk kada moram da izađem. To bi bio mnogo dug proces, morao bih da ubacim sve unutra da bi se obezbedilo. da se ne krade. Nađe se neki komšija da mi pripazi radnju, ima tu ljudi od poverenja pa ja trknem do restorana preko puta - priča jedan radnik u trafici.

Ipak postoje neki poslodavci koji brinu o zaposlenima, pa postave malo veći objekat gde ima i mokri čvor, tako da zaposleni mogu da odlaze u toalet bez izlaska iz radnje.

Iz svega ovoga zvuči kao da poslodavci odlučuju o tome da li će zaposleni imati toalet ili ne, jer ne postoji pravilo koje obavezuje poslodavce da u okviru trafike obavezno postave i toalet. 

- Kada je reč o postavljanju pokretnih toaleta zainteresovani mogu da podnesu zahtev opštini za postavljanje toaleta na javnu površinu, a opština bi za takav zahtev morala da traži saglasnost Sekretarijata za saobraćaj Gradske uprave grada Beograda i Zavoda za zaštitu spomenika od čije odluke bi zavisilo izdavanje saglasnosti.

(Telegraf.rs/Danas)