TURISTI BEŽE OD FRANCUSKE ZBOG TERORIZMA: Zato dolaze u Irsku da bi videli ovo čudo (FOTO) (VIDEO)
Zahvaljujući uspomeni na Titanik, u protekle četiri godine kroz Belfast je prošlo oko tri miliona ljudi, među kojima su bili i kraljica Elizabeta II i reditelj Džejms Kameron
Sinonimi za evropski turizam su nekada bili pariski Ajfelov toranj, atinski Akropolj i madridski Prado, ali sada je omiljena lokacija svetskih putnika muzej posvećen Titaniku, u Belfastu.
SVI ZNAMO ŠTA JE TITANIK, ali ove neverovatne detalje o brodu NISMO MOGLI NI DA SANJAMO
Turistička atrakcija otvorena 2012. godine, u čast stogodišnjice potonuća najpoznatijeg broda na svetu, dobila je "oskara" putničke industrije, pošto ju je na stotine hiljada stručnjaka iz ove oblasti proglasilo za najpopularniju destinaciju 2016. godine.
Severna Irska i Belfast, konkretno, godinama su se mučili da privuku turiste u svoje muzeje, crkve i noćne klubove, koji su zbog tridesetogodišnjeg građanskog rata između nacionalista i unionista i na hiljade mrtvih koje je on ostavio za sobom, zazirali od ovog dela sveta, ali je njihovim uzaludnim naporima došao kraj.
Zahvaljujući uspomeni na Titanik, u protekle četiri godine kroz Belfast je prošlo oko tri miliona ljudi, među kojima su bili i kraljica Elizabeta II i reditelj Džejms Kameron.
Spomenik Titaniku, kao i muzej sa nekoliko galerija, nalaze se na mestu nekadašnjeg brodogradilišta Harland i Volf, na kom je Titanik izgrađen.
ZAVIRITE U NOVI TITANIK: Replika čuvenog broda zaploviće 2018. godine (FOTO)
Muzejske postavke tematski su podeljene, pa tako posetioci mogu videti kako je Belfast izgledao u to vreme, liftom se popeti do replike Titanikovog kormila ili razgledati prikaze svih kabina i prostorija sa broda.
Takođe, tu su i galerije koje predstavljaju njegovo isplovljavanje, audio zapisi priča preživelih, ogromni zid na kom je projektovan ledeni breg koji je potopio Titanik, i još mnogo toga.
MISTERIJA SKRIVANA 103 GODINE: Masoni sakrili pravi dokaz o katastrofi Titanika?
(Telegraf.rs / Thisisinsider)