Preminuo predsednik Uzbekistana Islam Karimov
0
1
Karimov nije viđen u javnosti od sredine avgusta, a vlada u Taškentu je prošlog vikenda priznala da je on bolestan
Predsednik Uzbekistana Islam Karimov je preminuo danas u 78 godini od posledica moždanog udara, objavila je agencija Rojters pozivajući se na diplomatske izvore.
Preporučujemo
SRBIN DRAGAN VUJIČIN OPTUŽEN DA JE SILOVAO DECU U AFRICI: Jedna bivša žrtva ga je namamila i snimila celo priznanje (FOTO) (VIDEO)
ERDOGANOVA ČISTKA: Uklonio 8.000 policajaca, najavljuje promene u vladi
- Da, preminuo je - rekao je jedan od tri izvora za Rojters.
Vlada Uzbekistana saopštila je ranije danas da se Karimov nalazi u kritičnom stanju pošto mu se zdravstveno stanje u poslednjih 24 časa značajno pogoršalo.
Karimov nije viđen u javnosti od sredine avgusta, a vlada u Taškentu je prošlog vikenda priznala da je on bolestan.
Predsednikova ćerka Lola Karimova Tiljajeva je u ponedeljak rekla da je njen otac pretrpeo moždani udar.
(Telegraf.rs / Tanjug)