Erdogan sa Ramom otvorio VISEĆI MOST između Istanbula i Izmira (FOTO)
34
1
Projekat je vredan devet milijardi dolara i drastično će skratiti vreme putovanja između Istanbula i grada Izmira sa devet na 3,5 sata
Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan je u četvrtak otvorio četvrti najduži viseći most na svetu, nazvan "Osman Gazi", čija gradnja je počela 2013.
Preporučujemo
NIJE LAKO BITI PUTIN: Skoro DVE GODINE nije imao slobodan dan, a evo kada ide na godišnji! (FOTO)
KAŠIKAMA I NOKTIMA ISKOPALI 35 METARA DUBOK TUNEL: Namučeni Jevreji bežali od nacista, samo 11 ih preživelo (FOTO) (VIDEO)
Dužina mosta, koji se pruža preko zaliva Izmit na severozapadu Turske, iznosi 2,6 kilometara, prenosi AFP.
Projekat je vredan devet milijardi dolara i drastično će skratiti vreme putovanja između Istanbula i grada Izmira sa devet na 3,5 sata.
Most je dobio ime po osnivaču i prvom sultanu Otomanske imperije, preteči moderne Turske, navodi AFP.
(Telegraf.rs / Tanjug)