Par iz Srbije imao tešku saobraćajnu nesreću u Austriji, a onda im se dogodilo nešto još strašnije...

- Ne sećam se kako sam izašao iz auta, niti šta sam tačno radio, samo mi je bilo važno da je Marija dobro. Morao sam da je izvučem s vozačeve strane automobila kako bi uopšte mogla da izađe. Zadobila je prelom desne ruke, dok sam ja bio ugruvan - priča N. S. za Telegraf

Posle teške saobraćajne nesreće kod Beča u Austriji, čitatelj Telegraf N. S. (29) platio je čak 2.450 evra za šlepovanje automobila do Čačka, troškove policije, lečenje i drugo.

Pošto je novogodišnje praznike proveo u Čačku, N. S. je odlučio da s devojkom ode na produženi vikend u Beč i tamo provede zimski odmor.

- Krenuo sam s devojkom u Austriju. Nigde nismo otputovali za praznike, baš smo se radovali ovom odmoru. Negde oko sedam sati popodne, već smo bili blizu glavnom grada. Sve vreme je padala kišica, a zbog guste magle bila je znatno smanjena vidljivost. U kolima je vladala vesela atmosfera, moja devojka Marija već je pravila planove kako ćemo provesti narednih nekoliko dana i šta ćemo sve obići od znamenitosti. Odjednom, ispred nas se preprečio auto koji je izlazio s pumpe. U panici sam iz sve snage pritisnuo kočnicu i smotao ulevo ne bih li ga izbegao, ali je sudar bio neizbežan. Udario sam u njega prednjim desnim krilom, a naš "klio" počeo je da se okreće po klizaom asfaltu. Bankina s leve strane nas je zadržala da ne sletimo s puta - priča za Telegraf.rs N. S. i dodaje:

- U tom trenutku imao sam prekid filma. Ne sećam se kako sam izašao iz auta, niti šta sam tačno radio, samo mi je bilo važno da je Marija dobro. Morao sam da je izvučem s vozačeve strane automobila kako bi uopšte mogla da izađe. Zadobila je prelom desne ruke, dok sam ja bio ugruvan.

Ipak, to nije bilo najgore što je moglo da se dogodi, jer kako kaže, "najgore tek dolazi".

- Tek kada smo se malo dozvali, shvatamo da smo u stranoj zemlji, da ne znamo jezik i da nemamo nikoga ko bi nam mogao pomoći. Udaljeni smo od kuće skoro 800 kilometara, a auto nam je potpuno neupotrebljiv. Prednja desna strana je totalno uništena, a točak polomljen. Nekako smo uspeli da se sporazumemo s policijom, koja je tvrdila da je odgovornost za udes podeljena. Jedino što sam mogao da uradim jeste da pozovem prijatelja u čačku da nam pošalje šlep-službu, dok s devojkom ne odem do bolnice. Stavili su joj gips na ruku i pustili nas. Nismo imali gde. Morali smo da uzmemo prenoćište u obližnjem motelu, jer je šlep-služba trebalo da stigne tek za više od 10 sati - govori N. S.

Iako je srećan što su uz ovako teške saobraćajne nesreće ipak izašli živi i zdravi, N. S. ne može da ne bude očajan posle svega što je pređiveo.

- Nakon nesreće više nam nije bilo do puta, pogotovu što je moja devojka bila povređena. Odlučili smo da se ona vrati prvim autobusom za Čačak, a da ja idem sa šleperistom nazad. to što nam se desilo, bolnica, prenoćište, dva šlepa i prevoz do Čačka, koštalo nas je, verovali ili ne, 2.450 evra. A mi smo jedva skrpili da odemo do Beča. Ne znam kako ću vratiti sve te pare - završava N. S.

A MOGLO JE SVE DA BUDE DRUGAČIJE....

Na putu ka Čačku, N. S. je od šleperiste koji često radi za AMSS saznao da su mogli da prođu potpuno besplatno.

- Da smo imali Super člansku karticu AMSS, koja u promotivnom periodu koji važi do kraja februara košta samo 1.800 dinara godišnje, uklanjanje vozila po nalogu austrijske policije od 150 evra, motel od 200, šlepovanje do Čačka od 800 evra, kao i prevoz za moju devojku do Čačka od 150 evra, platio bi za nas AMSS. A da smo u AMS Osiguranju zaključili Polisu osiguranja za pet dana boravka u inostranstvu od 600 dinara i kasko lajt osiguranje od 945 dinara, to bi nam pokrilo bolničke troškove od 500 evra i popravku auta od 650. Od sada, pre svakog dužeg puta svratićemo u AMSS centar, pregledaćemo vozilo, uzeti dokumenta i za veš to je potrebno u zemlji i Evropi zvaćemo Operativni centar AMSS na broj 1987, koji je dežuran 24 časa.

(Telegraf.rs)