NEVEROVATNO: Zapalio se avion, a vatrogasci gasili pogrešnu letelicu
Zbog incidenta je pomereno ukupno 30 letova, saopšteno je iz uprave aerodroma
Vatrogasci na jednom kineskom aerodromu u južnom delu države munjevito su reagovali na prijavu požara na avionu, ali su penom zasuli pogrešnu letelicu što je njen polazak odložilo za oko 10 sati, prenosi agencija AP.
Preporučujemo
AMERIKANCI PROTIV TRAMPOVOG PREDLOGA: Muslimanima NE TREBA zabraniti ulazak u SAD
MERKELOVA ZABRANJUJE BURKE! Evo zašto se Nemačka odlučila na ovaj potez
PORNO ZVEZDA JE UŠLA KOD PILOTA U KABINU: Ono što je usledilo...
Ta agencija navodi da je na aerodromu u Fužou posada jednog aviona prijavila varničenje na letelici na šta je osam vatrogasnih kola reagovalo hitno i polilo avion koji se spremao za poletanje ogromnom količinom pene za gašenje vatre.
Problem je bio u tome što su vatrogasci pogrešili avion te su intervenciju izlili na pogrešnoj letelici, punoj putnika i spremnoj za poletanje.
Greška je brzo ispravljena pa je intervencija ponovljena i na avionu čija je posada prijavila probleme, ali je let aviona koji je greškom pokriven penom odložen čak 10 sati, jer su izvršene bezbednosne provere, odnosno da li je pena oštetila motore.
Zbog incidenta je pomereno ukupno 30 letova, saopšteno je iz uprave aerodroma koji se izvinio putnicima zbog pogrešne intervencije vatrogasaca.
(Telegraf.rs / Beta-AP)