Uzmite ODMAH poklon od 50 EVRA, zavalite se u fotelju i UTROSTRUČITE PARE!
Dovoljno je samo da se prijavite, i trgovina može da počne
FXLider, specijalno čitaocima Telegrafa daje 50 EVRA namenjenih za trgovanje na svetskoj berzi, jedinoj berzi na kojoj možete zaraditi i kada vrednosti valuta rastu, ali i kada padaju.
Prijavite se ovde i uzmite 50€ za trgovanje na berzi
Ideja da evro može da preuzme ulogu utočišta na tržištu u periodu nestabilnosti izgledala bi besmisleno pre samo nekoliko nedelja. Ipak upravo se to nedavno dogodilo kada je Narodna banka Kine devalvirala nacionalnu valutu, a globalno tržište akcija ostvarilo veliki pad.
Zajednička evropska valuta porasla je više od 4% u odnosu na korpu kontra valuta tokom avgusta što je i najveći rast među valutama najrazvijenijih zemalja i pored aktuelnog programa kupovine obveznica koji sprovodi ECB.
I ako je ovaj rast evra potvrdio vraćanje poverenja u zajedničku valutu nakon grčke krize, on istovremeno komplikuje napore ECB-a da oporavi regionalnu ekonomiju. Jači valutni kurs ima potencijal da umanji izvoz i uspori inflaciju tako da ECB neće samo stajati po strani već je sasvim moguće da će bar verbalno izjavama pokušati da obori evro. Ipak, smatra se da je ovaj rast evra bio samo privremen i izazvan specifičnom situacijom na globalnom tržištu.
Tokom ponedeljka, 24. avgusta evro je porastao iznad 1.17 dolara po prvi put od 15. januara kada je Švajcarska ukinula donju granicu deviznog kursa franka za evro, nakon čega je evro imao najveći četvorodnevni rast od 2009. godine.
Mario Draghi, predsednik Evropske Centralne Banke, i pored upornog poricanja da se program kupovine obveznica koristi kao sredstvo za obaranje valute, potvrdio je da postoje značajne ekonomske koristi koje slabiji evro može da donese. Ekonomisti smatraju da će zajednička evropska valuta pasti u odnosu na većinu kontra valuta do kraja 2016 godine. Mnogi od njih smatraju da će se evro značajno približiti vrednosti dolara pre nego što ostvari veći rast.
U svakom slučaju jačanje evra bi trenutno bila najmanje poželjna stvar kada je u pitanju oporavak ekonomije zone evra i sasvim je moguće da ukoliko uskoro ne dođe do značajnije korekcije Mario Draghi sam istupi pred javnost i svojim komentarima doprinese njenom padu.
FXLider ima saradnju sa Fortrade Limited – kompanijom autorizovanom i regulisanom u UK od strane FCA (Financial Conduct Authority) pod licencom broj 609970.
Upozorenje o riziku i odricanje od odgovornosti
Ugovori za razliku u ceni (CFD) predstavljaju proizvode koji se oslanjaju na finansijski leveridž i nose visok nivo rizika za Vaš kapital jer cene mogu brzo da postanu nepovoljne za Vas. Gubici mogu da premaše Vaše depozite i od Vas bi se moglo zahtevati da izvršite dodatne uplate. Ovi proizvodi možda neće biti prikladni za sve klijente i zbog toga morate biti sigurni da ste razumeli rizike, a potražite i nezavisan savet. Ovaj materijal ne predstavlja ponudu, traženje niti transakciju u pogledu bilo kog finansijskog instrumenta. FXLider ne prihvata nikakvu odgovornost za bilo kakvu upotrebu ovih komentara niti za posledice koje iz toga mogu da proisteknu. Ne daje se nikakvo uveravanje niti garancija za tačnost ili potpunost ovih podataka. Sledstveno tome, svako lice koje postupi prema njima, čini to u potpunosti na sopstveni rizik.
(Telegraf.rs)