SLIKE RASKOMADANIH PASA NISU IZ LOZNICE: Evo šta kažu povodom vesti koja je uzdrmala Srbiju! (FOTO)

Nakon što su objavljene fotografije na kojima se vide raskomadani psi, i za koje je neko tvrdio da su nastale u azilu u Loznici, oglasili su se čelnici ovog grada demantujući te navode

Imajući u vidu dezinformacije i neistine, koje su se pojavile na društvenim mrežama i koje sračunato ruše ugled azila za pse lutalice, a i samog Grada Loznice, Milan Jakšić direktor javnog preduzeća "Naš dom", i Tomislav Arnautović, član Gradskog veća i radne grupe za brigu o psima lutalicama, ovim saopštenjem odlučno demantuje sve netačne navode.

(UZNEMIRUJUĆI FOTO) OVO JE NAJJEZIVIJA PRIČA U SRBIJI: Drže raskomadane štence u azilu?

Saopštenje vam prenosimo u celosti:

"Azil za pse na području Grada Loznice postoji još od 2009. godine, i u njega se može smestiti 250 pasa. Kako bi unapredio brigu o psima, Grad je, u skladu sa Zakonom o dobrobiti životinja, 2014. uložio i dodatna sredstva od preko četiri miliona dinara, za formiranje Zoohigijenske službe, koja je u nadležnosti javnog preduzeća "Naš dom", te za izgradnju ambulante sa odgovarajućom opremom i vozilom - stoji u ovom saopštenju.

Da briga nije stihijska, govori činjenica da je u budžetu Grada za ishranu i lečenje pasa poršle godine izdvojeno 10 miliona dinara, dok je u ovogodišnjem budžetu predviđeno čak 12 miliona dinara za istu svrhu, a Grad je oformio i posebnu radnu grupu za brigu o psima lutalicama.

O psima u azilu brinu stručni ljudi iz Zoohigijenske službe, i to doktor veterine, dva veterinarska tehničara i dva higijeničara. Koliko je briga detaljna pokazuje i to što se psi hrane posebnom, odgovarajućom hranom sa potrebnim procentom proteina. Sem toga, azil je otvorenog tipa i prima posete svakog dana od 10 do 14 sati.

Važno je istaći i da se strogo prati zdravstveno stanje svakog psa i da ti podaci postoje u Knjizi evidencije, koja je vođena uredno i u skladu sa svim zakonskim propisima. Azil redovno posećuju i sve nadležne inspekcije, predstavnici udruženja i ambasada, koji daju svoje mišljenje, i ono je uvek bilo pohvalno i pozitivno. Potvrdu dobrih rezultata dala je danas u zvaničnoj poseti i Maja Andrijašević iz Ministastva za poljoprivredu, sa odseka za dobrobit životinja.

Najbolji demanti mogu dati i svi građani voljni da posete azil, a i fotografije pasa iz azila koje su u prilogu. Dezinformacije koje su verovatno orkestrirane, ne doprinose brizi o životinjama, već unose nemir među građane i štete ugledu Grada Loznice. Zbog toga će se podneti krivične prijave kako bi se sankcionisali svi koji su odgovorni za iznošenje i širenje neistina."

Gradonačelnik Loznice Vidoje Petrović kaže za Telegraf da ne može sa sigurnošću da tvrdi zbog čega je neko bio spreman da u javnosti plasira lažne fotografije raskomadanih kučića, i da ih napadne na ovaj način, jer se Grad azilu posvetio prvenstveno iz ljubavi prema životinjama, posebno prema psima.

- Mi smo među prvim lokalnim samoupravama i opštinama u Srbiji koje su na jedan organizovan način pristupili staranju o napuštenim životinjama, a tu pre svega mislim na pse, pa smo sagradili azil. Mnogi su nas obilazili, a sećam se jednog veterinara iz Nemačke koji je rekao da je obišao mnoga mesta u našoj državi, ali da mi spadamo među tri najbolja.

Kako on kaže, postoje neka društva u njihovoj okolini koja bi iz nepoznatih razloga mogla da napadnu jedini legalan azil u Loznici, ali da će se tim stvarima baviti tužilaštvo i nadležni organi.

- Plasirali su na društvenim mrežama fotografije na kojima se vide raskomadani psi, ali čim se te fotografije uprede s našim mestom, jasno se vidi da one nisu napravljene u našem azilu.

Za kraj je pozvao sve koji žele da dođu u azil u Loznici, kad god to požele.

- Sve ovo što pričam, pričam kao čovek, a ne kao političar. Ovo što se dogodilo nema nikakve veze s politikom. Upravo ovom prilikom pozivam predstavnike medija da dođu i posete naš azil kad god požele - zaključio je na kraju gradonačelnik Loznice Vidoje Petrović.

(M. Bojić)