ŠAMPIONI: Vranjski đaci sa 144.139 izostanaka najbolji u bežanju sa časova?!
Gimnazijalci, njih 705, u proseku imaju 37 izostanaka, a 464 učenika Hemijske škole po 50 izostanaka. Poljoprivredno-veterinarsku školu pohađa 263 učenika u proseku sa po 59 izostajanja u prvom polugodištu. U Tehničkoj školi prosečan broj izostanaka po učeniku je 39
Učenici srednjih škola u Vranju prvo polugodište završili su sa čak 144.139 izostanaka!
Kako se saznaje, po broju izostanaka prednjače Gimnazija “Bora Stanković”, Hemijsko-tehnološka i Poljoprivredno-veterinarska škola, a učenici tih škola imaju i najveći broj neopravdanih časova.
Gimnazijalci, njih 705, u proseku imaju 37 izostanaka, a 464 učenika Hemijske škole po 50 izostanaka. Poljoprivredno-veterinarsku školu pohađa 263 učenika u proseku sa po 59 izostajanja u prvom polugodištu. U Tehničkoj školi prosečan broj izostanaka po učeniku je 39.
Direktori tih obrazovnih ustanova smatraju da su rigoroznija kažnjavanja srednjoškolaca preko potrebna zbog ogromnog broja izostanaka koje imaju. Kažu da nije zanemarljiv broj onih koji su napravili i preko 35 neopravdanih izostanaka zbog čega im preti isključenje iz škole u skladu sa zakonom.
- Vaspitno disciplinska skala u izricanju mera su opomene i ukori do 25 neopravdanih izostanaka što podrazumeva pojačan pedagoški rad sa učenicima. Preko 25 izostanaka ide izricanje disciplinskih mera do 35 izostanaka, a zatim se učenici isključuju iz škole.
- Takva skala u kažnjavanju je razlog povećanog broja izostanaka – kaže Slaviša Anđelković, direktor te obrazovne ustanove. Tehničku školu pohađa 760 učenika sa 29.511 izostanaka u prvom polugođu, 23.540 opravdanih i 5.917 neopravdanih, u proseku po 39 izostanaka po učeniku.
(Telegraf.rs / OK radio)