OŠTETILI DRŽAVU ZA 365 MILIONA DINARA: Uhapšeni zbog zloupotreba u robnim rezervama!
Zbog sumnje da su izvršili krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica, uhapšeni su J. N. (61) iz Beograda, odgovorno lice preduzeća "Graniko" i M. S. (32) iz preduzeća "Granimpeks"
U nastavku akcije na suzbijanju zloupotreba u vezi sa raspolaganjem robom Republičkih robnih rezervi, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, po nalogu Tužilaštva za organizovani kriminal, uhapsili su dve osobe osumnjičene da su oštetile Republičke robne rezerve za oko 365 miliona dinara.
Kako se navodi u saopštenju MUP-a, zbog sumnje da su izvršili krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica, uhapšeni su J. N. (61) iz Beograda, odgovorno lice "Graniko" d. o. o. Uljma i osnivača "Granimpeks" d. o. o. Beograd i M. S. (32) iz Čente, odgovorno lice "Granimpeks" d. o. o. Beograd.
Osumnjičeni su, kao odgovorna lica privrednog društva "Graniko" d. o. o. iz Uljme odnosno "Granimpeks" iz Beograda, od početka 2008. godine do kraja 2013. godine, organizovali i prodali 11.688.751 kilograma merkantilnog kukuruza i 6.416.664 kilograma merkantilne pšenice, vlasništvo Republičke direkcije za robne rezerve koje su privrednom društvu "Graniko" date na skladištenje i čuvanje.
Navedena roba je protivpravno otuđena i prodata pri čemu je oštećena Republička direkcije za robne rezerve za iznos od 364.561.179 dinara, za koliko je i pribavljena protivpravna imovinska korist privrednom društvu "Graniko" doo Uljma, navodi se u saopštenju.
(Telegraf.rs / Tanjug)