KAKO JE MARKOVIĆ POSTAO MILIĆEV: Evo zašto je Lukin ubica promenio prezime!

Ova praksa promene prezimena već godinama je ustaljena u srpskom podzemlju. Marko Milićev je u zatvoru u Srbiji proveo više od tri i po godine za pokušaj ubistva, a u Nemačkoj još dve godine i tri meseca, pa je uzeo ženino prezime kako bi slobodno mogao da putuje u inostranstvo

Marko Milićev koji je osumnjičen da je 25. juna na Brankovom mostu kolima udario i ubio Luku Jovanovića promenio je prezime i pored svih zakonskih zabrana. Milićev, koji se prethodno prezivao Marković uzeo je ženino prezime, što je bio i jedini legalan način da neko ko je krivično osuđivan uzme drugo prezime, pišu "Naše novine".

Milićev je u zatvoru u Srbiji proveo više ood tri i po godine za pokušaj ubistva, a u Nemačkoj još dve godine i tri meseca, pa je prezime promenio kako bi slobodno mogao da se kreće po zemljama Evropske unije.

Ova praksa promene prezimena već godinama je ustaljena u podzemlju. Najpoznatiji primer je svakako Milorad Ulemek Legija, koji se nakon bekstva iz Legije stranaca oženio i uzeo prezime svog tasta Milorada Lukovića, zbog čega je došlo do ozbiljne zabune u špijunskim krugovima i o čemu su izveštavali i svetski mediji.

Kako navode i iz Matične službe opštine Zvezdara, osoba koja je optužena ili okrivljena za krivično delo u Srbiji ne može da promeni ime, zbog čega kriminalci pri ženidbi prkose tradiciji i uzimaju ženino prezime.

Inače, u obaveznoj dokumentaciji pri promeni prezimena nalaze se i: Zahtev za promenu ličnog imena, izjava za promenu ličnog imena, izvod iz matične knjige rođenih, izvod iz matične knjige venčanih, uverenje o državljanstvu, uverenje o prebivalištu, uverenje o izmirenom godišnjem porezu, uverenje suda da nije podignuta optužnica, izvod iz matične knjige rođenih za decu podnosioca zahteva, potvrda o regulisanju vojne obaveze, dokaz o uplaćenoj taksi - 700 dinara.

(Telegraf.rs)