Filmovi koji nikada nisu snimljeni, a trebalo je da budu veliki holivudski uspeh! (VIDEO)

Mnogi filmski projekti nikada nisu doživeli svoju realizaciju pa su ubrzo pali u zaborav. Telegraf vam otkriva koji filmovi nikada nisu snimljeni, a veruje se da bi bili klasici svetske kinematografije

Mnoga rediteljska imena bi nesumnjivo imala veliki uspeh, međutim, ogromni troškovi i nedostatak vere u vizionarsku prirodu umetnika presudili su da mnogi od njihovih planiranih filmova nikada ne budu snimljeni.

Ukoliko bi filmofili bili upitani koja je to ostvarenja trebalo da budu snimljena, a nikada nisu verovatno bi jedan od odgovora bio "Napoleon" Stenlija Kjubrika. Poznati reditelj je planirao da napravi biografski film o francuskom caru, pa ga je godinama istraživao, a trebalo je da ga snimi posle "Odiseje u svemiru", piše BBC.

Kjubrik je planirao da Napoleona igra Oskar Verner, a njegovu ženu Odri Hepbern, ali kuća MGM je odustala zbog previsokih troškova.

U toj grupi se nalazi i "Kaleidoskop" Alfreda Hičkoka. Nakon što je video "Blow up" Mikelanđela Antonionija 1966. godine, poznati reditelj je došao na ideju da napravi radikalno ostvarenje, film koji pomera granice, pun eksplicitne golotinje, nasilja i homoerotizma. Međutim, ni taj film nije snimljen iz materijalnih razloga.

Orson Vels nakon što je napravio bum u pozorištu i na radiju dobio je ponudu od kuće RKO Pictures 1940. godine da režira dva filma, ali samo u okviru budžeta koji je imao.

On je prvo izabrao adaptaciju "Heart of Darkness" Jozefa Konrada. Vels je trebao da bude narator, ali ga publika ne bi videla, osim u par scena u senci i odraza u ogledalu. Umesto klasične kamere, bila bi korišćena subjektivna kamera, a to znači da bi gledalac "gledao" kroz oči glavnog lika. Međutim, projekat se pokazao kao suviše skup, pa je Vels snimio film "Građanin Kejn".

"Heart of Darkness" nije jedini film koji Vels nikada nije snimio. Na toj listi se nalazi i ostvarenje "Don Kihot". Takođe, nikada nisu snimljeni ni "The Man Who Killed Don Quixote" reditelja Terija Gilijama, "Ronnie Rocket" Dejvida Linča, kao ni "Tragedy" ruskog reditelja Sergeja Ejzenštajna.

(Telegraf.rs)