Tuča i demonstracije ispred malezijske ambasade zbog nestalog aviona (FOTO) (VIDEO)

Oko 200 okupljenih Kineza bacali su plastične flaše za vodu, pokušavajući da otvore kapiju Ambasade u glavnom gradu Kine, skandirali - "lažovi" i izvikivali druge parole osuđujući način na koji su malezijski zvaničnici rukovodili dugotrajnom dramom oko aviona

Razočarani rođaci kineskih putnika iz malezijskog aviona, o čijoj se sudbini ne zna ništa, potukli se se danas sa obezbeđenjem Ambasade Malezije u Pekingu tokom protesta i traženja odgovora o "misterioznom" padu letilice u južni deo Indijskog okeana.

Dan pošto je malezijski premijer Nadžib Razak saopštio da je avion pao u okean sa 153 Kineza od 239 putnika i članova posade, oko 200 okupljenih Kineza bacali su plastične flaše za vodu, pokušavajući da otvore kapiju, skandirali - "lažovi" i izvikivali druge parole osuđujući način na koji su malezijski zvaničnici rukovodili dugotrajnom dramom oko aviona.

"Recite istinu! Vratite naše bližnje!", vikali su oni ispred Ambasade gde je bilo veliko prisustvo policije u zgradi i gde je došlo do kratke opšte tuče kada su neki od rođaka pokušali da prođu policiju i priđu novinarima, ali nije ništa preduzeto da se demonstracije prekinu, prenela je agencija AP.

Grupa okupljenih uručila je protestno pismo Ambasadi, pre nego što su sa nekoliko autobusa otišli.

AFP navodi da je malezijski premijer branio svoju odluku da sačeka sa saopštavanjem analize novih satelitskih podataka prema kojim je avion uleteo u Indijski oken daleko od obala zapadne Australije.

- Ne pokušavamo da pronađemo iglu u plastu sena, mi i dalje pokušavamo da definišemo gde je seno - rekao je premijer novinarima, pošto je malezijski Boing 777 nestalo 8. marta sa radara na letu od Kuala Lumpur do Pekinga.

Kinesko ministarstvo inostranih poslova danas je izrazilo nadu da će Velika Britanija obezbediti satelitske podatke britanske firme "Inmarsat" o nestalom avionu malezijske kompanije.

Portparol ministarstva Hong Lei rekao da se nada da "relevantna zemlja" može da ih obezbedi, pošto se malezijski premijer juče pozvao na te podatke kada je izjavio da se avion sa leta MH370 srušio u južnom Indijskom okeanu 8. marta.

Nestabilno vreme i opasni meteorološki uslovi koje je izazvao antarktički hladni front koji je udario u topao vazduh na 2.500 kilometara od zapadne obale Australije, kako se očekuje, ozbiljno će uticati na dalju potragu za ostacima aviona u narednim nedeljama i mesecima, navodi britanski Dejli mejl.

Meteorolog Australijske avijacije i konsultant za vazduh i more su najavili teška vremena za avione i brodove u Indijskom okeanu i da će tokom osam meseci duge zime u ovoj oblasti sa velikim talasima i jakim vetrovima biti veoma teško vršiti pretragu u oblasti.

Pogledajte video:

(Telegraf.rs / Tanjug)