Laslo Đere je uhvatio zalet i ne planira da stane: Srpski teniser u četvrtfinalu Vinston Sejlema

Odličan rezultat srpskog tenisera

Srpski teniser, Laslo Đere, uspeo je da se plasira u četvrtfinale turnira u Vinston Sejlemu, pošto je sa 2:0 bio bolji od Aleksa Mikelsena sa 2:0, po setovima 6:4, 6:4, posle tačno 90 minuta igre.

Đere je na ovaj način uspeo da nastavi seriju dobrih rezultata, pošto je posle finala u Kicbilu i Hamburgu došao i do novog četvrtfinala. Ruku na srce, imao je Đere i nešto lošiji rezultat u Sinsinatiju, kada je u prvom kolu poražen od Tanasija Kokinakisa, ali nije to uticalo na njega.

Mnogo je bolje Đere otvorio meč i napravio je brejk već u trećem gemu prvog seta, da bi u šestom došlo do izjednačenja. Ipak, pri rezultatu od 4:4, Đere pravi i još jedan brejk, a onda brani svoj servis za vođstvo od 1:0 u setovima.

Drugi set je imao dosta manje brejkova, tačnije, viđen je samo još jedan i to Lasla Đerea u petom gemu, koji mu je i bio dovoljan za konačnih 2:0.

Idući rival našeg tenisera biće Sebastijan Baez, koji je bio bolji od Aleksandra Vukića.