Evo šta je sve Aleksandra Krunić zaradila titulom na turniru u Ruanu

Veliki uspeh ostvarila je Aleksandra Krunić na WTA turniru u Ruanu. Nakon eliminacije u singlu od Olge Danilović u prvom kolu, u dubl konkurenciji je zajedno sa Amerikankom Sabrinom Santamarijom osvojila titulu.
Njih dve su u finalu porazila Čehinju Lindu Noskovu i Ruskinju Irinu Hromačevu sa 6:0, 6:4. Sjajan meč za Srpkinju i Amerikanku je trajao 65 minuta.
Preporučujemo
Kakva uvertira za finale Olge Danilović i Ukrajinke: Aleksandra Krunić osvojila turnir u Ruanu!
Đokoviću rekli da je osvojio svoj poslednji Grend slem i da nikad neće prestići Federera
Krunićeva je osvojila WTA pehar posle tri godine, ukupno sedmi u dubl konkurenciji u karijeri. Zahvaljujući tome je obezbedila skok sa 93. na 78. mesto na listi.ž
Osvojila je 240 bodova, s obzirom na to da Ruan pobednicama donosi 250, a ona je od prošle godine u ovoj nedelji branila deset bodova.
Osim toga, Krunić i Sanatamarija su podelile i novčanu nagradu od 11.480 evra, što je Srpkinji u prevodu doneli 5.740 evra.
(Telegraf.rs)