Skandal u Monte Karlu: Fis slavio i "lansirao" lopticu na tribine, snimak pokazuje koliko je ovo bilo opasno

S. G.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Printscreen; Twitter/@RomainNextGen

Francuski teniser Artur Fis nije se plasirao se u polufinale Mastersa u Monte Karlu nakon što je u uzbudljivom četvrtfinalu poražen od Karlosa Alkaraza 2:1 (6:4, 5:7, 3:6), ali turnir u Kneževini će pamtiti i po neprijatnom incidentu iz prethodnog kola.

Naime, tokom meča šensnaestine finala protiv Italijana Flavija Kobolija, koji je Fis dobio rutinski sa 2:0, dogodio se momenat koji je šokirao sve prisutne. Na samom kraju meča, pod naletom emocija, Fis je proslavio pobedu tako što je jednu lopticu silovito poslao ka tribinama. U žaru trenutka, izgleda da je zaboravio koliko su tribine blizu terena u Monte Karlu.

Loptica je proletela tik iznad glava nekoliko navijača, a neki od prisutnih su instinktivno izmakli kako bi izbegli udarac. Srećom, niko nije povređen, ali je incident mogao da se završi ozbiljnije – pa i diskvalifikacijom Francuza.

Organizatori su na licu mesta reagovali brzo, a sudije su, nakon konsultacija, odlučile da Fis ne bude kažnjen, jer se nije radilo o namernom ugrožavanju bezbednosti publike.

Ovaj momenat se već proširio društvenim mrežama, a video klip pod nazivom „Arthur Fils accidentally smokes the ball into fans“ postao je viralan.

(Telegraf.rs)