Medvedev ne može da se poveže posle poraza od Međedovića: Ispao u četvrtfinalu Dubaija od Holanđanina
Nastavlja se loš početak sezone Danila Medvedeva. Ruski teniser ne može da se "poveže" nakon poraza od Hamada Međedovića sredinom februara u Marselju, pošto se ni na trećem vezanom turniru nije domogao finala. Ovoga puta je ispao u četvrtfinalu posle poraza od Talona Grikspora iz Holandije - 1:2 (6:2, 6:7, 5:7).
Ruski teniser bio je prvi nosilac u Dubaiju, tako da se Griksporu na neki način otvara žreb, ako se to ikako može reći, jer ga sada čeka bolji iz meča Stefanos Cicipas - Mateo Beretini.
Medvedev je podsetimo, poražen u drugom kolu Australijan opena od Lernera Tiena, onda je ispao u osmini finala Roterdama od Matije Belučija, da bi ga u Marselju izbacio Hamad Međedović. Zatim je u Dohi predao Feliksu Ože-Alijasimu u četvrtfinalu, a sada je u istoj fazi poražen od Grikspora u Dubaiju.
Mada je ubedljivo dobio prvi set, Rus je nakon toga osetio koliko dobro zapravo servira Talon Grikspor u nastavku meča.
Rus je propustio četiri meč lopte u drugom setu, što ga je koštalo da na kraju ovaj deo igre završi u tajbrejku, gde je Grikspor uspeo da iskoristi treću set loptu.
Nakon toga, u poslednjem, trećem setu je koncentracija Danilu pala onda kada je bila najpotrebnija kod rezultata 6:5 za Holanđanina i na servis ruskog tenisera. Grikspor je napravio brejk i odneo veliku pobedu posle dva sata i 40 minuta igre.
(Telegraf.rs)