"Nismo ovde da igramo pikado": Besni Cicipas napao sudiju, poražen od povređenog Medvedeva

S. I.

Danil Medvedev će biti rival Janika Sinera u četvrtfinalu Mastersa u Šangaju, pošto je posle dva seta porazio Stefanosa Cicipasa sa 7:6, 6:3 i tako krenuo da krči put ka završnici.

Rus je dobio nikada teži žreb, pošto su mu do kraja projektovani rivali i Karlos Alkaraz, a u finalu Aleksandar Zverev ili Novak Đoković, ali je uspeo da prođe prvu jaču prepreku.

Meč je bio kvalitetan, pa su gledaoci uživalu u borbi na terenu broj tri, a Medo je u prvom setu propustio šest brejk šansi, pre nego što je osvojio ovaj period meča u taj-brejku sa 7:3.

Stefanos je dobro započeo drugi set, došao do brejka, a onda se u četvrtom gemu dogodio incident. Sudija mu je dao "time violation" jer se dugo pripremao za servis na 15:30, ali je nakon kratkog razgovora nastavio gem i izgubio ga.

Tad je izgubio brejk plusa i pobesneo na arbitra.

- Nikada nisi igrao tenis - rekao je između ostalog Fergusu Marfiju koji je bio u stolici, a onda je usledio odgovor.

- Jesam, ali nisam bio dobar kao ti - zagrmeo je sudija.

Cicipas nije mogao da se smiri i želeo je da razgovara sa supervizorom, što mu arbitar nije dozvoljavao.