Novak imao problem s očima protiv Zvereva, pa morao da stavi kapi kako bi igrao

Nije izgovor, ali da nije bilo ovih problema, možda je Srbin mogao i više...

Srpski teniser Novak Đoković zaustavljen je u polufinalu Završnog Mastersa u Torinu, gde je od njega bolji bio Nemac Aleksandar Zverev sa 2:1, po setovima 7:6, 4:6, 6:3. Nemac je ovim trijumfom uskratio priliku srpskom teniseru za revanš zbog poraza na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Bio je odličan Novak Đoković tokom čitavog meča, međutim, još bolji je bio Aleksandar Zverev koji je odigrao meč karijere. Doslovno nije dopustio Novaku da diše propisno, ugnjetavao ga je servisima, ali i vinerima.

Međutim, jedan detalj s kraja drugog seta je malo "upao u oko". Naime, Đoković je pred sam kraj seta tražio od svog "boksa" da mu proslede kapi za oči, što su oni i uradili, pa je Đoković morao da reši svoj problem sa vidom, kako bi sebi olakšao nastavak meča.

Uspeo je potom da osvoji i set, ali je potom skroz pao u odlučujućem trećem setu.

Poznato je i od ranije da Novak ima probleme s očima, o čemu je govorio i njegov bivši trener Rikardo Pjati, koji je otkrio da je savetovao porodicu da ga odvede kod oftamologa još pre 16 godina.