Siner lako izašao na kraj sa Dimitrovim: Novi broj 1 na ATP listi slavio posle tri seta

L. I.

Novi broj jedan slavio bez problema

Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u polufinale Rolan Garosa pošto je sa 3:0 (6:2, 6:4, 7:6) u setovima savladao Grigora Dimitrova.

Meč je trajao dva sata i 32 minuta. Siner je trenutno drugi teniser sveta, dok je Dimitrov 10. na ATP listi.

Siner je bez većih problema osvojio prvi set dozvolivši protivniku samo dva gema. U drugom setu je već na startu uspeo da napravi brejk i povede sa velikih 2:0, da bi u odlučujućem slavio posle taj-brejka.

On će u polufinalu igrati protiv pobednika meča Karlos Alkaraz (Španija) - Stefanos Cicipas (Grčka), koji je na programu u kasnijem terminu.

Takođe, on će uskoro postati prvi na ATP listi, jer se Novak Đoković povukao zbog povrede.