Šok u Parizu, Medvedev ispao sa Rolan Garosa!

S. I.

Iznenađenje!

Ruski teniser Danil Medvedev poražen je od Aleksa De Minora u osmini finala Rolan Garosa rezultatom 3-1! I pored toga što je dobio prvi set rezultatom 6:4, u naredna tri je pregažen redom 6:2, 6:1, 6:3.

Duel je trajao svega dva sata i 46 minuta i Australijanac je sa mnogo sigurnosti odigrao tri seta. Zasluženo je slavio i tako postao prvi teniser iz svoje zemlje u četvrtfinalu pariskog Grend slema posle dvadeset godina.

Prštale su brejk šanse čitavim tokom okršaja, pa čak i početkom prvog seta, kada je jedinu šansu iskoristio Rus u trećem gemu, što je bilo dovoljno za set.

Tokom naredna tri seta čak sedam brejkova osvojio je De Minor, pregazio je Medvedeva i dotukao do nogu i prošao među najboljih osam.

Australijanac je tako čak i pomogao Novaku Đokoviću učistivši sa turnira jednog od viših nosilaca iz Noletovog dela žreba.

Aleks će u borbi za polufinale igrati protiv boljeg iz duela Aleksandra Zvereva i Holgera Runea.