Brat sportske legende Južne Afrike ubio dvojicu pljačkaša u crkvi, treći mu pobegao iako je ranjen

Surovo ubistvo kao odgovor na pokušaj pljačke

Foto: youtube.com

U Južnoj Africi došlo je do surovog ubistva u crkvi, koje je izvršio brat ragbi legende Josta van der Vesthujzena.

Dva naoružana pljačkaša su ubijena, a jedan je ranjen kada su ušli u crkvu Kverensija Ministris u Centurionu. Nisu samo ni sanjali da će naleteti na naoružanog bivšeg policajca, koji je bio spreman da im uzvrati.

Ispostavilo se da se radi o Piteru van der Vesthujzenu, bratu legendarnog svetskog šampiona iz 1995. Josta, koji je tragično preminuo 2017. u svojoj 45. godini od posledica miotrofične lateralne skleroze.

Mediji pišu da su pljačkaši gurnuli Pastora Kobusa Erasmusa, gurali ostale ljude, pretili oružjem, čak je jedan pištolj uperio u Erasmusovu glavu.

Advokat Pitera van der Vesthujzena je rekao da je njegov klijent reagovao u samoodbrani, a sam Pjer ne brine, bivši je policijski službenik i sarađuje sa policijom u istrazi.

Dvojicu provalnika je ubio, treći je ranjen i uspeo je da pobegne.

Mnogi su pružili podršku Piteru, a usput se i prisetili njegovog legendarnog brata, koji je posebno voljen zbog osvajanja Svetskog kupa 1995. kada je bio heroj Južne Afrike.

(Telegraf.rs)