Torino dobio organizaciju finalnog turnira Lige nacija za odbojkaše!
0
0
Turnir će biti odigran od 1. do 5. jula
Foto: Tanjug/AP
Finalni turnir trećeg izdanja Lige nacija u konkurenciji odbojkaša odigraće se od 1. do 5. jula u Torinu, saopštila je Svetska odbojkaška federacija (FIVB).
FIVB je 2018. doneo odluku da Sjedinjene Američke Države budu organizatori fajnal-siksa do 2021. godine, ali do promene je došlo jer se odigravanje finalnog turnira poklapa sa Danom nezavisnosti SAD.
Preporučujemo
Pukla teška bruka Zvezde i Saše Obradovića u Evroligi: Pariz ih ponizio, trener crveno-belih grešio kao amater
Vlade Đurović brutalan prema igračima Zvezde: "Nvora tragičan, Jago je čovek minus, Odželej nula, a Grejem..."
FIVB i Odbojkaška federacija SAD su se dogovorili da neka druga zemlja bude domaćin, a na kraju je odlučeno da to bude Italija, odnosno Torino.
Pored Italije, plasman na finalni turnir će izboriti pet najuspešnijih selekcija sa ukupne tabele posle pet vikenda, odnosno 15 odigranih utakmica.
(Telegraf.rs/Tanjug)