Najveći uspeh srpskog džudoa: Majdov postao šampion sveta!

Malo je falilo da gledamo srpsko finale na SP, ali je Kukolj ostao i bez bronze

Kakav finiš Svetskog prvenstva u džudou - Nemanja Majdov osvojio je zlatnu medalju, dok je Aleksandar Kukolj, nažalost, poražen u borbi za bronzu.

Majdov je u finalu bio bolji od Slovenca Mihaela Zganka koji je u polufinalu izbacio upravo Kukolja. Presudan momenat dogodio se tokom zlatnog poena kada je Slovenac dobio drugi žuti karton.

- Svetski šamion u džudou naš Nemanja Majdov! Posle 37 godina čekanja, snova o osvajanju svetske medalje u džudou za našu zemlju, taj cilj ostvario je sjajni Nemanja Majdov! Čestitam Nemanji na ovom ogromnom uspehu, koji je posle godina rada, odricanja i posvećenosti zaslužio! Svaka čast šampione! Čestitam i štručnom štabu i Džudo savezu Srbije - navodi se u čestitki ministra Vanje Udovičića.

Majdov Kukolj imali su, takođe, priliku da prvi put u istoriji donesu srpsko finale u džudou, ali je samo Nemanja potom prošao dalje.

On je bio bolji od Kristijana Tota, dok je Kukolj, s druge strane, poražen od Zganka kog je svaki put u prethodnih pet navrata pobeđivao.

Srbin je zatim poražen i u borbi za treće mesto od takmičara iz Gruzije Ušangija Maginarija koji je slavio rezultatom 2:0.

Podsetimo, Kukolj i Majdov su se takmičili u kategoriji do 90 kilograma.

(Telegraf.rs)