BRONZA ZA ZLATNE DELFINE: Srbija pobedila Grčku u meču za treće mesto na SP!

Srpski delfini preboleli gubitak titule prvaka sveta i osvojili bronzanu medalju

Vaterpolisti Srbije nisu imali lak san posle poraza od Hrvata, ali su se psihički spremili za Grke i uzeli BRONZU.

Srbija je u meču za treće mesto pobedila rivala sa  11:8

SRBIJA - GRČKA 11:8 (5:3, 2:1, 3:3 1:1)

Po dva gola postigli su Duško Pijetlović i Sava Ranđelović, a po jednom su se u strelce upisali Dušan Mandić, Nemanja Ubović, Milan Aleksić, Miloš Chuk, Viktor Rašović, Filip Filipović i Andrija Prlainović.

Od 20.30 sati u finalu se sastaju domaćin Mađarska i Hrvatska.

URAGAN NA POČETKU ODUVAO GRKE

Vaterpolisti Srbije uspešno su preboleli poraz od Hrvatske i mentalno jako ušli u meč za bronzanu medalju na SP.

Dileme ko će osvojiti bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u vaterpolu otklonjena je već u prva tri minuta kada je Srbija sa tri bombe iz kontranapada povela sa 3:0.

Iako su Grci vrlo brzo smanjili prednost 3:2, to je bilo sve što su uspeli da urade. Usledila su dva nova gola Srbije za 5:2, a u nastavku druge četvrtine došli smo i do 7:3.

Igrali smo mnogo bolje nego u polufinalu, što je i logično jer su Grci manje kvalitetan tim od Hrvata. Odlično smo branili napad Grka sa čovekom više i tu je bio kluč ove utakmice, naročito kad smo menjali odbranu u zonsku.

Treća četvrtina donela je ponovo 4 gola prednosti 8:4 i u nastavku meča igralo se gol za gol.

Malo je opao ritam u drugom poluvremenu, igralo se više taktički. Grčka je dva puta dolazila na dva gola zaostatka 8:6 i 9:7, ali je to bilo sve.

Srbija je na početku poslednje četvrtina došla na 11:7 i time pokazala da je mnogo bolja od rivala i da zaslužuje bronzanu medalju.