Kolaković zadovoljan i uprkos porazu: "Ovaj bod mnogo znači, pokazali smo da možemo..."

S. J.

Selektor odbojkaške reprezentacije Srbije, Igor Kolaković, izjavio je nakon poraza od Francuske da je osvajanje jednog boda protiv tako snažnog protivnika veoma značajno.

U prvom kolu grupe A, Srbija je danas izgubila od domaćina i aktuelnog olimpijskog šampiona rezultatom 3:2 u setovima.

Vodili su Orlovi, potom i gubili, a onda odveli meč u peti set, gde su ipak domaćini bili pribraniji i bolji.

Svojim nastupom u areni "Saut Pariz", "Orlovi" su ostavili dobar utisak, a to je istakao i sam selektor Kolaković.

- Osvojeni bod protiv Francuske nam mnogo znači. Zadovoljan sam jer su skoro svi igrači dobili priliku da učestvuju u ovom meču, i pokazali smo da možemo da se odupremo protivniku kakav je Francuska u svim formacijama - rekao je Kolaković za RTS posle meča.

U večernjem terminu će se u istoj grupi sastati Slovenija i Kanada, te će tada biti kompletirano prvo kolo ove grupe.

Sledeći protivnik Srbije je Slovenija, a taj meč je zakazan za utorak u 17.00.