Emotivne izjave Sonje i Jelene: "Godinama smo mučile Francusku, danas je bio njihov dan"
Bruks i Vasić završile sa reprezentacijom Srbije
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije nije uspela da pobedi Francusku i odbrani bronzanu medalju osvojenu na Olimpijskim igrama u Riju 2016. godine!
Ono što će ostati upamćeno jeste i da je to bila poslednja utakmica Sonje Vasić u košarkaškoj karijeri, dok je Jelena Bruks odigrala poslednju utakmicu u dresu reprezentacije.
Sonja Vasić se zahvalila celoj ekipi na želji koja je pokazana tokom utakmice i istakla da je i pored poraza u ovom meču, kompletna generacija ostavila amanet nekim novim generacijama.
– Jako emotivan dan. Nismo završili kao što smo se nadali. Hteli smo da obradujemo Srbiju još jednom medaljom, ali nažalost nismo uspeli. Ali, naša misija je u proteklim godinama bila mnogo veća, mislim da smo mnogo uradili za žensku košarku u Srbiji, pored svih osvojenih medalja. Nemam za čime da žalim na kraju karijere. Definitivno je najteže osvojiti 4. mesto, ali nema na čemu da nas bude sramota. Ovoga leta smo osvojili i Evropsko prvenstvo, učinili već mnogo. Ponosna sam i bila je velika čast za mene da budem deo ove ekipe – rekla je Sonja Vasić.
Jelena Bruks napominje da je jako naporno leto ostalo iza kompletnog tima i da je ovo bio maksimum koji je mogao biti postignut nakon Evropskog prvenstva.
– Bila mi je čast i zadovoljstvo da budem deo ovog tima. Francuska je danas bila bolja. Godinama smo ih mučili i uzimali im medalje, ali danas je bio njihov dan. Ponosna sam na sve saigračice i stručni štab. Hvala Olimpijskom komitetu Srbije i Košarkaškom savezu Srbije na pomoći da imamo sve uslove za nastup. Ponosna sam što sam iz Srbije, i ženska košarkaška reprezentacija Srbije će u meni uvek imati najvećeg navijača. Nadam se da će devojke koje će nositi dres Srbije u budućnosti moći da nastave sve ono što smo mi započeli – istakla je Jelena Bruks.
(Telegraf.rs)