Evo kada Crvena zvezda igra u Minhenu protiv Bajerna meč sezone u Evroligi!

S. G.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Marko Metlas

Košarkaši Crvene zvezde završili su regularni deo Evrolige na 10. mestu, nakon što su u Atini poraženi od Panatinaikosa posle velike drame i produžetka. U utakmici punoj obrta i neizvesnosti, crveno-beli su u poslednjim sekundama imali šut za pobedu, ali je Rokas Giedraitis promašio zicer koji je mogao da ih odvede korak više na tabeli.

Taj poraz gurnuo je tim Janisa Sferopulosa na kraj plej-in zone, što znači da će za prolazak u plej-of morati da prođu izuzetno težak put. Prvi korak na tom putu biće duel protiv minhenskog Bajerna, a meč se igra već ovog utorka.

Nemci su tokom sezone pokazali koliko mogu da budu neugodan rival, a sada dolaze na megdan Zvezdi s ambicijom da izbace jednog od najiskusnijih timova Evrolige.

Ukoliko Zvezda pobedi, čeka je još jedna prepreka, i to već u petak, odlučujući meč za plasman među osam najboljih protiv poraženog iz duela Real Madrid – Pariz.

Put je težak, izazov ogroman, ali borba za Evroligu tek ulazi u najuzbudljiviju fazu – crveno-beli nemaju pravo na grešku.

(Telegraf.rs)