Nedović posle pobede protiv Olimpijakosa pohvalio ova dva saigrača: "Važna pobeda za samopouzdanje"

Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Telegraf

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Olimpijakos (81:73) u okviru 30. kola Evrolige. Utiske posle utakmice izneo je šuter regionalnog šampiona - Nemanja Nedović.

- Jako važna pobeda i rezultatski i na mentalnom planu. Očekuju nas sad tri utakmice kod kuće za koje moramo biti maksimalno fokusirani i veoma će nam pomoći u tome ova pobeda - rekao je Nedović.

Istakao je srpski košarkaš sjajan odnos u svih 40 minuta, kako u napadu, tako i u odbrani.

- Odigrali smo kako treba, bez pritiska. Delili smo dobro loptu u napadu, bili smo strpljivi, ali i trčali u svakoj fazi. Ispoštovali smo ceo plan iz svlačionice.

Dotakao se Nedović i odličnih partija Dejana Davidovca i Rokasa Gedraitisa.

- Ne znam koliko su tajna oružja, koliko su iznuđena, mislim na Davidovca. Gedraitis je dobar šuter, verujem u njega, sjajan je šuter. Svi smo dali korak u napred kada je trebalo i veoma je važno što smo trijumfovali - izjavio je Nedović.

Naredne nedelje će crveno-beli dočekati Virtus iz Bolonje i pobedom mogu da se dodatno približe plasmanu u plej-of.

(Telegraf.rs)