Zapalio mrežicu sa 54 poena, bio blizu tripl dabla i doneo pobedu timu: Da li je ovo partija sezone u Evropi?

S. P.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Norberto Maccagno/IPA Sport / ipa-agency.net / PA Images / Profimedia

Košarkaši Promiteasa izvukli su se u meču petog kola druge faze takmičenja košarkaške Lige šampiona protiv ekipe Vurzburga i na kraju slavili rezultatom 119:115.

Ekipa iz Nemačke je postavila prednost na startu, pa su čak i do treće četvrtine povećali razliku na 12 poena prednosti, ali to nije bilo dovoljno.

Nestvarnu partiju je odigrao Džordan Voker koji je u jednom momentu bio jedino rešenje grčkog tima.

Igrao je do te mere dobro da je tim doveo do izjednačenja nakon 40 minuta, a onda i do preokreta i pobede nakon dva produžetka.

On je na kraju meč završio sa nestvarnih 54 poena, sa tim da je iz igre za dva poena šutirao 3/6, za tri 9/13, a sa linije slobodnih bacanja nestvarnih 21/22.

Pored toga je dodao po čak sedam skokova i asistencija za jednu od najboljih partija u istoriji ovog takmičenja, a ono što je sigurno, postavio je rekord u poenima.

Promiteasu je ovo prva pobeda u grupi I pošto su prethodna četiri meča poraženi od Dertone, Vurzburga i AEK-a, pa se svakako nalaze na poslednjem mestu na tabeli.

(Telegraf.rs)