Grci tvrde: Andrej Stojaković "odjavio" Srbiju i odabrao reprezentaciju za koju će da nastupa

S. G.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto-kolaž: Brian Rothmuller/Icon Sportswire / Newscom / Profimedia, Wikipedia

Kako prenose Magic Euroleague i grčki portal SDNA, Andrej Stojaković, sin legendarnog Peđe Stojakovića, namerava da nastupa za reprezentaciju Grčke.

Grci tvrde da je talentovani dvadesetjednogodišnji košarkaš, koji, impresionira igrama na Univerzitetu Kalifornija, odlučio. Oni navode da grčki nacionalni tim pomno prati njegov razvoj.

Vredno je napomenuti da Stojaković ima tri opcije kada je u reč o izboru reprezentacije – mogao bi da igra za Srbiju, zemlju iz koje potiče njegov otac Peđa, Grčku, zbog majke Aleke Kamile i očevog pasoša, kao i za SAD, gde je rođen.

Ove sezone Andrej Stojaković beleži prosečno 17,9 poena uz 42,7% šuta iz igre, 31,8% šuta za tri i 81,8% uspešnosti sa linije slobodnih bacanja, uz 4,7 skokova, 1,8 asistencija, 0,8 ukradenih lopti, 1,2 blokade i 2,2 izgubljene lopte za 33 minuta provedenih na parketu.

(Telegraf.rs)